czwartek, 28 kwietnia 2011

Słowo wstępu :)

"Gdzie jest moja szminka?" chyba każda z nas zadaje sobie to pytanie kilka razy dziennie przeszukując otchłań swojej torebki.. Ach..., ta szminka zawsze się gdzieś podzieje i zawsze najpierw znajdzie się w tej torebce tysiąc rzeczy, o których dawno się zapomniało, których już się nie używa, które były do niczego. Znalezienie szminki, wśród tylu bibelotków jest naszym codziennym małym sukcesem.
Tak samo znalezienie dobrych kosmetyków, wśród tylu znajdujących się na rynku, jest sukcesem. Dlatego wybrałam taki tytuł bloga.

Jednak nie będę tu opisywać każdego kosmetyku, który wpadnie mi w rękę. Ostatnio, bowiem naczytałam się o szkodliwości niektórych składników kosmetycznych m.in. parabenów, SLS-ów, pochodnych ropy naftowej, PEG-ów itp. W związku z tym, postanowiłam przestawić się na bardziej naturalną pielęgnację. Nie zawsze mi to wychodzi, bo jak wiecie ładne opakowania i reklamy kuszą. Na blogu więc będę opisywała moje perypetie z "naturalniejszymi" kosmetykami. Specjalnie użyłam słowa "naturalniejsze", gdyż nie jestem chemikiem, nie znam się na składach, wiec na pewno nie będą to w 100% naturalne kosmetyki. Po prostu postaram się ograniczyć szkodliwe substancje chemiczne, o których wiem.

Ponadto, jako przeciwniczka cierpienia zwierzątek, będę starała się znaleźć produkty nietestowane na zwierzętach tzw. cruelty free.

Serdecznie zapraszam do towarzyszenia mi we wzlotach i upadkach.

2 komentarze:

  1. Fajne w kosmetykach naturalnych jest to, że ich większość jest także nietestowana na zwierzakach, przez co dość łatwo znaleźć kompromis. Założenia bloga bardzo mi się podobają, n ominowałam Cię do Sunshine Award (jeśli jesteś ciekawa co to takiego, to zapraszam do zerknięcia na mojego bloga - http://nie-testowane-na-zwierzetach.blog.pl/).

    OdpowiedzUsuń
  2. Życzę Ci powodzenia w rozwijaniu bloga- warto nad nim pracować, bo Twoje dotychczasowe teksty są jest naprawdę godne uwagi :) Niech wena twórcza Ci dopisuje! :) Pozdrawiam serdecznie :*

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...